Izvor: Mondo, 27.Sep.2015, 19:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Apple izmislio novi emotikon
Navikli ste na nasmejane, zanimljive emotikone... Ovaj izgleda veoma čudno.
Foto: Business Insider Apple "eye in speech bubble" emoji
Džeremi Burg, kreator sajta Emojipedia napisao je na svom blogu da je Apple dodao misteriozni novi emotikon u svoju beta verziju OS X operativnog sistema.
Reč je o crnom balončiću sa belim okom u sredini. U čemu >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << je onda problem kada se novi emotikoni stalno dodaju?
Ono po čemu se ovaj emotikon razlikuje od ostalih je to što nije stvoren od strane Unicode organizacije koja je zadužena za kreiranje novih emotikona (Unicode omogućava kompatibilnost između različitih platformi).
U iOS 9.1 operativnom sistemu su takođe dostupni novi emotikoni ali ovaj eye in speech bubble nije jedan od njih.
Emotikon je kreiran tako što su dva postojeća emotikona spojena u jedan novi. Ekspert za emotikone ne zna za šta služi ovaj novi emotikon. Ne znamo ni mi takođe. Business Insider je kontaktirao Apple kako bi dobio odgovor.
Na Reddit-u su korisnici diskutovali o tome za šta ovaj emotikon može da se koristi. Neki su napisali da misle da će se koristiti kao ikona za Apple-ove messaging proizvode kako što je iMessage. Drugi pak kažu da će se koristiti kao ikona koja obaveštava korisnike o pročitanoj poruci.
Šta vi mislite?
Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebooku,Twitteru i Instagramu.






