Izvor: S media, 24.Jun.2010, 12:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Ajped" konkuriše Internet računarima
Tablični (mini prenosiv) računar "ajped" kompanije "Epl" bi uskoro mogao da ugrozi Internet računare, objavili su analitičari kompanija "Forester riserč" i "DisplejSerč", ukazujući na sve brže pomeranje tržišta ka tabličnim računarima.
Iako će ove godine biti prodato svega tri i po miliona "tabli", ovaj oblik računara će, prema projekcijama u "Foresteru", do 2012. godine preteći Internet računare.
"Forester" je objavio predvidjanje da će u periodu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << od pet godina tablični računari činiti 23 odsto prodaje svih personalnih računara.
U "DisplejSerču" procenjuju da je "ajped" dostigao 6,5 odsto od ukupno 10,3 miliona prodatih Internet i tabličnih računara u prvom tromesečju ove godine, a da će u drugom tromesečju koje se završava 30. juna njegov udeo iznositi oko 30 odsto od ukupno 9,7 miliona prodatih Internet i tabličnih računara.
Izvor: Tanjug







