Smiljanić: Svi da se dozovu pameti

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Jan.2016, 15:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smiljanić: Svi da se dozovu pameti

Predsednik opštine Apatin Živorad Smiljanić (SPS) kazao je danas da se nada da će se do izbora svi politički akteri "dozvati pameti" i da će se poštovati izborna volja građana.

Smiljanić je za RTV rekao da incidenti nastaju onda kada se vlast menja nasilnim putem, a da, kada izbori prođu, svi treba da poštuju izabranu vlast.

"Ovo je postala trgovina i kupovina odbornika. Nažalost, takav je zakon, koji je dozvolio kupovinu odbornika, a onda se >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prekomponuje vlast i pravi gužva nepotrebno", ocenio je Smiljanić.

Čelnik apatinske lokalne samouprave je istakao i da se, nažalost, incidenti mogu očekivati i na predstojećim lokalnim izborima.

"Biće otimačine, a imali smo priliku da vidimo kako to izgleda u nekim opštinama koje su prošle kroz vanredne izbore. Tu je bilo podmićivanja, pretnji, tuče i sve je to van pameti i nema veze sa izborima", kazao je Smiljanić.

On je podsetio i da u Apatinu od prethodnih lokalnih izbora nije bilo nijednog odborničkog "preleta".

"Najpoštenije bi bilo da se u lokalu odbornici biraju po većinskom sistemu i onda bi svaki građanin znao za koga glasa. Ovako na vlast dolaze oni koji ne bi dobili ni glasove svoje porodice", poručio je Smiljanić, kojem je ovo šesti mandat na čelnoj funkciji u Apatinu.

U Srbiji će u prvoj polovini godine biti održani lokalni izbori, koji će, prema najavama državnih i pokrajinskih funkcionera, biti raspisani zajedno sa pokrajinskim i republičkim izborima.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.