Izvor: Radio Dunav, 13.Jul.2013, 13:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HRAMOVNA SLAVA PAVLOVDAN
Pravoslavni hram “Sabor svetih dvanaest apostola” u Apatinu danas obeležava svoju slavu – Pavlovdan.
Danas je u 9 sati održana Sveta liturgija sa trokratnim ophodom oko hrama, koju je služio protonamesnik Dragan Štević, paroh apatinski, osvećenjem slavskog kolača i blagosiljanjem vina i koljiva.
Za okupljene građane potom je priređen prigodan koktel, uz nastup kulturno-umetničkih društava iz naše opštine, dok je za učesnike Svete liturgije u Banji “Junaković” >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Dunav << priređena “Trpeza ljubavi”.
Proslava prestolnog praznika nastaviće se večernjim bogosluženjem u 18 sati sa rezanjem slavskog kolača i izborom novog kuma slave. Prošlogodišnji kum hramovne slave bio je Miodrag Bakić.
Crkvа је, inače, оvај dаn оdrеdilа zа sаbоrni prаznik svih 12 аpоstоlа, a svаki оd njih imа svој pоsеbni dаn prаznоvаnjа.
V. Mašić
Pogledaj vesti o: Apatin
Obeležena hramovna slava-Pavlovdan
Izvor: 025info.rs, 14.Jul.2013, 09:12
U subotu, 13. jula obeležena je slava hrama Sabor svetih apostola u Apatinu, Pavlovdan. Sa početkom u 9 sati služena je Sveta liturgija, sa trokratnim ophodom oko hrama, osvećenjem slavskog kolača i blagosiljanjem vina i koljiva. Nakon zav













