Svi padaju, samo Android raste!

Izvor: Mondo, 11.Maj.2016, 15:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svi padaju, samo Android raste!

Operativni sistem Android raširio se na račun iOS i Windows 10 Mobile sistema, pokazuju poslednja istraživanja.

Android je na tri najvažnija tržišta – najjače zemlje EU regiona, SAD i u Kini napredovao za do osam procenata. U Nemačkoj, Britaniji, Italiji, Španiji i Francuskoj sad Android ima 76 odsto tržišta, u SAD oko 67 odsto, a u Kini 77 odsto. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Ove podatke objavila je Kantar Worldpanel kompanija, koja se redovno bavi ovim istraživanjem. Obuhvaćeni period istraživanja je prvo tromesečje tekuće godine.

Operativni sistem Apple kompanije pao je sa 26 na 21 odsto u Kini, dok je u EU regionu za posmatranih pet zemalja sa oko 22 pao na oko 19 odsto tržišta. Windows Phone i Windows 10 Mobile nastavio je da pada, a korisnici su uglavnom prešli na Android, jer nudi više izbora i različite tipove telefona po svim cenama.

Najveći pokretač najjačeg Android rasta na tržištu Evrope u poslednje dve godine bio je Galaxy S7 i Galaxy S7 edge dvojac, koji je na sva tri tržišta završio u top pet najprodavanijih modela tokom posmatranog perioda, iako je premijera bila pred njegov kraj.

Čekamo vaše komentare ispod i na Facebooku, Twitteru i instagramu!

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.