Izvor: B92, 07.Feb.2015, 22:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šta će doneti Android 5.1 Lollipop?
Pre nekoliko dana je na zvaničnom indonežanskom sajtu Android One potvrđeno da će uskoro da se pojavi update Lollipop 5.1.
Ove vesti su u skladu sa ranijim izveštajima koji su govorili da Android 5.1 Lollipop stiže u februaru. Međutim, za sada ne znamo šta će doneti nova verzija platforme, jer je Google tajnovit po ovom pitanju.
Ono što se za sada može čuti jeste da će Android 5.1 doneti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bolje upravljanje baterijom i RAM memorijom kao i neke funkcije koje doprinose generalnoj stabilnosti sistema.
Pored toga, nova verzija platforme bi trebala da reši probleme iznenadnog zatvaranja aplikacija, prevelike potrošnje kada je Wi-Fi uključen, teškoće kod bežičnog povezivanja, probleme sa OK Google funkcijom kao i niz drugih ispravki problema. Pored toga, Android 5.1 će dodati više opcija u Material Design paletu boja.
Izvor: Benchmark.rs









