Izvor: S media, 12.Okt.2010, 11:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
SAD: "Android" telefoni u vrhu prodaje
"Pametni" telefoni koje pokreće operativni sistem "Android" dospeli su u vrh prodaje poslednjih šest meseci u SAD-u, objavila je istraživačka kompanija "Nilsen".
Oni su po prodaju premašili telefone "blekberi" kompanije RIM i "ajfon" kompanije "Epl", prenele su svetske agencije.
Majkrosoft tužio Motorolu zbog Androida
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Prema podacima "Nilsena", medju kupcima multifunkcionalnih telefona 32 odsto je u poslednjih šest meseci izabralo neki od "Android" modela, 26 odsto "blekberi", a 25 odsto "ajfon".
Medju multifunkcionalnim telefonima koji se trenutno koriste u SAD-u 31 odsto, ipak, pripada "blekberiju", a potom slede "ajfon" sa 28 odsto i telefoni koje pokreće "Android", koji su od januara zabeležili nagli rast, sa osam na 19 odsto, naveli su "Nilsenovi" analitičari.
Tanjug
Pogledaj vesti o: iPhone






