Pet stotina miliona Android telefona u opasnosti

Izvor: Mondo, 05.Mar.2016, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pet stotina miliona Android telefona u opasnosti

Android korisnici, pazite na šta klikćete!

Bezbednosna firma Skycure upozorava da je aktivan novi malver koji može da bude opasan po čak pet stotina miliona Android uređaja. Malver koristi accessibility clickjacking metod kako bi pristupio telefonu. Ovaj metod ima za cilj da prevari korisnike kako bi kliknuli na nešto totalno benigno da bi nakon toga omogućio pristup hakerima. Zahteva da se učita >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << maliciozni sajt koji uopšte ne deluje tako.

Clickjacking može da omogući hakerima da ukradu sve osetljive tekstualne informacije ali i da im omogući pristup operativnom sistemu i aplikacijama za koje vlasnik i ne zna. Nisu bezbedne SMS poruke, e-mail poruke, podaci aplikacija za dopisivanje, podaci biznis aplikacija, itd.

Kada dobije pristup uređaju, haker može da promeni admin dozvole, pa čak i da aktivira novog admina uređaja. Ovo hakerima omogućava da deaktiviraju zaštitu ili da u potpunosti izbrišu sve podatke sa telefona.

65 procenata Android uređaja koji koriste Android 2.2 do Android 4.4 verzije su u opasnosti. Kada se uređaj ažurira na Android 5.0 Lollipop, malver neće predstavljati nikakvu pretnju, piše Phone Arena.

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebooku,Twitteru i Instagramu.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.