Nekoliko trikova i saveta za vaš Android uređaj

Izvor: Baguje.com, 01.Nov.2016, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nekoliko trikova i saveta za vaš Android uređaj

Bilo da ste novi sa Androidom i želite isprobati svaku moguću opciju koju vidite na vašem ekranu, ili ste već upoznati sa ovim sistemom, nekoliko saveta i trikova su uvek dobrodošli.
U ovom članku vam donosimo nekoliko korisnih Android trikova i saveta koji će poboljšati vaše iskustvo sa Android uređajem. Imajte na umu da će ovi koraci možda malo biti drugačiji na određenim Android telefonima, zbog razlika u građi same verzije operativnog sistema. Međutim, ukoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Baguje.com << se malo poigrate sa podešavanjima, sledeći korak ne bi trebao biti previše drugačiji.

1). Isključite notifikacije aplikacija Da li vam smetaju dosadne notifikacije koje stalno dolaze? Ukoliko do sada niste znali, ove notifikacije aplikacija takođe troše bateriju uređaja. Ako ih želite isključiti, a imate Android Jelly Bean 4.1 sistem ili neki moderniji, evo kako to možete uraditi:
Na bilo kojoj neželjenoj notifikacije u traci notifikacija, dotaknite i držite dugo notifikaciju sve dok se ne pojavi prozor sa porukom. Dodirnite opciju App Info, zatim uklonite kvačicu iz opcije Show Notifications, i na kraju OK.
2.) Isključite mobilne podatke Kada god ne trebate ostati povezani, isključivanje mobilnih podataka može sprečiti brzo trošenje baterije. Ovo možete uraditi veoma lako:
Idite na Settings, pa zatim na Data Usage. Isključite mobilne podatke pomeranjem opcije pored sa ON na OFF.
3.) Postavite limit mobilnih podataka Želite pratiti koliko ste potrošili od mesečnog limita mobilnih podataka? Ukoliko imate ICS operativni sistem ili neki moderniji, postoji opcija koja vam omogućuje da pratite koliko kvote vam je ostalo.
Otiđite na Settings, pa na Data Usage. Podesite ograničenje povlačenjem naranžaste linije kako bi se uklopila u vašu mesečnu kvotu. Podesite ciklus korištenja podataka u skladu sa kada vaš mesec počinje i završava, i to je to. Bićete upozoreni kada dostignete limit koji ste postavili. Imajte na umu da ovo možemalo varirati u odnosu na mobilnog operatera.

4.) Isključite automatska ažuriranja aplikacija Preferirate li da prvo pročitate dopuštenja aplikacije i onda ručno izaberete koja ažuriranja želite da se usvoje? Možete, ali prvo morate isključite automatska ažuriranja aplikacija. Evo koraka:
Otvorite vašu Google Play prodavnicu i otiđite na Settings. Dodirnite na Auto-Update Izaberite opciju Do not auto-update apps. Ukoliko želite uključiti automatska ažuriranja, onda pratite ove iste korake i izaberite opciju Auto-Update apps at any time or via Wi-Fi (dostupno samo za neke Android uređaje).

5.) Organizujte prečice na početnom ekranu sa folderima Kada imate puno instaliranih aplikacija, vaš početni ekran može biti natrpan prečicama za te iste.  Te prečice nisu složene po abecedi. Dakle, možda bi trebali napraviti nekoliko foldera za vaše prečice na početnom ekranu.
Pod pretpostavkom da imate mnogo prečica na vašem početnom ekranu, jednostavno dugo držite neku prečicu i povucite je na drugu. Pojaviće se krug oko aplikacija, što znači da je folder napravljen. Dodirom na novokreirani folder, pojavit će se mini prozor sa svim aplikacijama koje se nalaze unutar istog. Možete povući i staviti i dodatne aplikacije u ovaj folder ako to želite. Takođe možete preimenovati folder dodirom na područje teksta na dnu mini prozora. Takođe, izgled pozadinske slike može uticati kod traženja aplikacija. Biranje dobre pozadinske slike za vaš mobilni vam to može olakšati, a ovde možete vidjeti koje su to najbolje pozadinske slike za Android uređaj.

6.) Odabir pravih aplikacija za vaš Android uređaj Mnoge aplikacije su napravljene samo sa jednom stvari na umu, a to je da vam barem malo olakšaju svakodnevnu upotrebu. Postoji hiljadu aplikacija i možda je teško pronaći one koje će vam zaista koristiti, među onima s kojim se ne bi trebali zamarati. Takođe, ukoliko posedujete uređaj slabijih specifikacija trebali bi preuzeti samo one aplikacije koje su vam zaista potrebne, kako ne bi došlo do gušenja istog.

7.) Odabir pravih igara za vaš Android Dok je tržište besplatnih igara u zadnje vreme postalo slabije, zbog same činjenice da se korisnicima ne sviđa kupovina unutar aplikacije, ovo je još uvek uzbudljiv segment.
Bilo da želite igrice koje traju veoma kratko, ili neke u koje ćete igrati satima, pa možda i danima (kao što je GTA), donosimo vam listu najboljih Android igara.  Ova lista sadrži mešavinu besplatnih naslova i onih koje ćete morati platiti, a i one između – neke igre unutar kojih možete kupovati, što i nije toliko loše. Uglavnom, svako će moći naći nešto za sebe, jer je navedeno dosta žanrova.


Post "Nekoliko trikova i saveta za vaš Android uređaj" je objavio Belmin H. za sajt Baguje.COM, dana 1. 11. 2016.
Kategorije: Mobilni | Tagovi:


Pogledaj vesti o: Android

Nastavak na Baguje.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Baguje.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Baguje.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.