P S S nastavlja štrajk

Izvor: B92, 19.Okt.2011, 02:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

P S S nastavlja štrajk

Beograd -- Policijski sindikat Srbije nastavlja štrajk započet 10. oktobra zbog nezadovoljstva socijalnim položajem i uslovima rada zaposlenih u MUP-u.

Predsednik Policijskog sindikata Srbije Veljko Mijailović rekao je agenciji Beta da će štrajk biti nastavljen uprkos tome što je u utorak uveče na sastanku sa ministrom unutrašnjih poslova Srbije Ivicom Dačićem "postignut pomak" i što je "rešenje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na pomolu".

Kao osnovne zahteve sindikata naveo je izmene Zakona o policiji i primenu Posebnog kolektivnog ugovora. Izmenama Zakona o policiji, kako je naveo, trebalo bi da bude rešeno i pitanje plaćanja prekovremenog rada policajcima.

"Nastavićemo štrajk do ispunjenja zahteva", rekao je on.

Novi sastanak predstavnika sindikata i MUP-a trebalo bi da bude održan u toku dana. Policijski sindikat Srbije, koji tvrdi da ima 15.000 članova, počeo je štrajk 10. oktobra.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.