Izvor: Blic, 15.Maj.2009, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zrenjanin: Menadžer nasrnuo na radnicu

Menadžer u nemačkoj firmi "Drekslmajer" u Zrenjaninu Željko Cvijan fizički je nasrnuo na radnicu Gordanu P, potvrdio je Beti regionalni poverenik Industrijskog sindikata Srbije za Banat Zoran Eremić.



Eremić je rekao da o tom incidentu nisu obavestili zrenjaninsku policiju, ali su uputili dopis Siegfriedu Angereru, jednom od direktora "Drekslmajera", zahtevajući da preduzme mere kako se to više ne >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bi dogodilo.

"Cvijanu je potrebno staviti do znanja da je robovlasništvo iskorenjeno i da je nedopustivo da se kompanija zbog njegovog ponašanja nađe na stubu srama zbog fizičkog maltretiranja zaposlenih", naveo je Eremić u dopisu upućenom Angereru.

Eremić ukazuje da je do tog incidenta došlo kada su radnici obustavili rad, jer su nezadovoljni uslovima rada u toj firmi. Radnici su, kako tvrde, nezadovoljni nezakonito podeljenim otkazima, kao i preraspodelom rada, radom po učinku i isplatom premija. Eremić je rekao da su zbog tih problema radnici nekoliko puta tražili sastanak sa menadžmentom "Drekslmajera" u Zrenjaninu, ali da do razgovora nije došlo.

On je dodao da je obustava rada opomena za rukovodstvo kompanije da je nezadovoljstvo zaposlenih ogromno, a da najava nekoliko desetina tužbi za nezakonite otkaze ugovora o radu ukazuje na "bahato i neprofesionalno" ponašanje menadžmenta "Drekslmajera".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.