Zrenjanin: Dug za grejanje 250 mil.

Izvor: B92, 16.Avg.2013, 15:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zrenjanin: Dug za grejanje 250 mil.

Zrenjanin -- Naplata potraživanja Grdske toplate u Zrenjaninu pala je za sedam odsto, a privreda i građani tom preduzeću trenutno duguju više od 250 miliona dinara.

"Među dužnicima je 300 pojedinaca koju duguje 78 miliona dinara i to su uglavnom domaćinstva. Ovih dana ćemo morati da pribegnemo nepopularnoj meri i naložimo da se oni iseku iz sistema, jer jedino čemu još nismo pribegli i što je poslednja mera, jeste zaplena imovine dužnika", kazao je direktor toplane >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aleksandar Starčević.

On je objasnio da zrenjaninska privreda duguje tom javnom preduzeću oko 80 miliona dinara i da su to uglavnom kafedžije i samostalne

trgovinske radnje, čije poslovanje je sve slabije.

Starčević je danas, zajedno sa zamenikom gradonačelnika Zrenjanina Čedomirom Janjićem, obišao radove na rekonstrukciji magistralnog vrelovoda.

Vrednost celokupne investicije iznosi 2,3 miliona evra, finansira se iz kredita nemačke banke KfW, a očekuje se da će se po njenom završetku značajno smanjiti gubici na sistemu i da će Zrenjaninci dobiti kvalitetnije grejanje.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Zrenjaninci duguju 250 miliona za grejanje

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Avg.2013

Naplata potraživanja Grdske toplate u Zrenjaninu pala je za sedam odsto, a privreda i građani tom preduzeću trenutno duguju više od 250 miliona dinara, rekao je danas direktor toplane Aleksandar Starčević.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.