Izvor: Danas, 12.Jun.2015, 13:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zaobilaze nas na konkursima
Zrenjanin - Pokrajinska vlast zaobilazi Zrenjanin kada treba da finansijski podrži investicije i komunalne poslove, naveo je zamenik zrenjaninskog gradonačelnika Saša Santovac. Prama njegovim rečima, u proteklih godinu dana lokalna administracija je uložila vreme, trud i novac za izradu projektno-tehničke dokumentacije za različite investicije i konkurisala kod pokrajinskih institucija a do sada je zeleno svetlo dobio samo jedan projekat.
- Na konkursima za >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << dodeljivanje sredstava Zrenjanin je sa ukupno pet projekata učestvovao na poslednjem konkursu za raspodelu sredstava Uprave za kapitalna ulaganja Vojvodine. Odobren je samo projekat izgradnje atmosferske kanalizacije u Takovskoj ulici u Zrenjaninu. Građani ne treba da brinu, nas to neće sprečiti da u sopstvenoj režiji završimo poslove koje smo planirali a u koje ćemo uložiti 250 miliona dinara - rekao je Santovac.
Prema njegovim rečima, zrenjaninska samouprava je započela projekat za izgradnju kanalizacione mreže u Lazarevu, planira podizanje nasipa na Begeju, zatim asfaltiranje Takovske i ulice Franje Kluza u Zrenjaninu. Očekuje se završetak fekalne kanalizacije u Kleku, Melencima, Ečki, Elemiru i Lazarevu za šta je u ovogodišnjem budžetu izdvojeno 155 miliona dinara. U ovom trenutku, Zrenjanin je pravo gradilište. Radi se na više lokacija uređenje putne infrastrukture, kanalizacione i vrelovodne mreže.
Milioni za Takovsku
Jedini projekat zrenjaninske samouprave koji je finansijski podržala pokrajinska vlast je izgradnja atmosferske kanalizacije u Takovskoj ulici u Zrenjaninu, za šta je odobreno 41 milion dinara. To nisu dovoljno sredstva, pa će grad dodati još 10 miliona dinara da se potrebno komunalno opremanje ove ali i susednih ulica završi tokom građevinske zone.
Pogledaj vesti o: Zrenjanin









