Izvor: Danas, 04.Jun.2015, 11:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za tržni centar 30 miliona evra
Zrenjanin - Izgradnja Aviv ritejl parka u Zrenjaninu, izraelske investicije vredne 30 miliona evra, napreduje a zemljani radovi ustupili su mesto postavljanju nosećih konstrukcija budućeg tržnog centra, koji će se u početnoj fazi tržnog centra prostirati na 22.000 kvadratnih metara. Na najvećem gradilištu u Zrenjaninu uposleno je mnoštvo građevinskih izvođača, radnika i mašina, u šta su se uverili i novinari koji su sa predstavnicima ove kompanije i rukovodstvom grada posetili >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << radnu zonu smeštenu u naselju Bagljaš, na ulazu u Zrenjanin iz pravca Novog Sada.
- Tržni centar ovog tipa donosi prekretnicu u načinu kupovine ali i u sadržini ovog dela grada. Nije samo reč o trgovini, ovde je reč i o više stotina radnih mesta a projekat nije značajan samo za Zrenjanin, već za region. Oni ovde planiraju 250.000 kupaca iz okruženja. Ovo je ozbiljna investicija za Zrenjanin, blizu 30 miliona evra, a naredne godine će se poslovni prostor sa početnih 22.000 kvadrata povećati za još oko 10.000 kvadratnih metara lokala - objasnio je zrenjaninski gradonačelnik Čedomir Janjić.
Izraelska kompanija je došla u Srbiju 2007. godine a gradnja tržnog centra u Zrenjaninu je treći projekat ove vrste u našoj zemlji. Pored tržnog centra u Pančevu, i jednog planiranog objekta u Beogradu, treća lokacija je Zrenjanin kao grad koji još uvek nema nijedan sličan sadržaj za kupovinu.
- Lokacija je na ukupno 10 hektara a za sada se gradi i uređuje površina od 6 hektara. To je prva faza, koja podrazumeva negde oko 22.500 kvadratnih metara maloprodajnog prostora. Mnogi veliki domaći i međunarodni proizvođači će naći mesto ovde. Pored hipermarketa, biće tu radnje sportske opreme, odeće, obuće i dečje garderobe, opreme, tehnike. Biće tu i bioskop i ostali zabavni sadržaji, naravno i apoteke, menjačnice i prateće uslužne delatnosti. Pored ovih maloprodajnih prostora, predvideli smo 800 parkirnih mesta, što je prednost za građane, koji mogu onda da provedu duže vreme sa svojom porodicom - navela je Danka Gladović, direktorka marketinga Aviv Arlon holdinga.
Prema njenim rečima, kupovina u zrenjaninskom Aviv parku biće povoljna jer će se dovesti proizvođači primereni srpskom tržištu i cenovnoj moći kupaca, što je i osnovna ideja ovog otvorenog tržnog centra. Tržni centar treba da bude gotov do kraja septembra, kada će biti organizovana primopredaja lokala.
- Zakupci imaju rok od 30 dana da srede svoje lokale, pripreme robu, a otvaranje je planirano za kraj oktobra, najkasnije početak novembra. Radovi sada napreduju prema planu - navela je Danka Gladović u Zrenjaninu.
Prema njenim rečima, u tržnom centru Aviv Zrenjanin pored kupovine organizovaće se u letnjem periodu zabavni sadržaji za porodice i decu, koncerti i promocije na otvorenom, nagradne igre i nagrađivanje posetilaca.













