Uskoro stižu i stabla

Izvor: Danas, 06.Avg.2015, 13:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uskoro stižu i stabla

Zrenjanin - Da gradski trg u Zrenjaninu, čije je popločavanje pri samom kraju, ne bi bio "ćelav", planira se sadnja preko 70 stabla. Istina, neće sve drveće biti baš na glavnom trgu već u njegovoj okolini, ali to je dobra vest za pobornike zelenila. Zelenih površina uvek nedostaje, a uređenje cvetnih i pakrovskih zona povereno je javno-komunalnom preduzeća "Čistoća i zelenilo". U ovoj firmi planiraju sadnju 76 stabala, na samom trgu, u Ulici kralja Petra Prvog i na početku >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << Ulice cara Dušana.

- Na Trgu slobode biće zasađena 43 stabla, što je više od prvobitno planiranog broja. Za buduće drvorede postavljeno je 37 metalnih okvira, identičnih kao u Ulici kralja Aleksandra Karađorđevića, a na preostalih šest ostavljenih mesta za sadnju okviri će biti postavljeni tokom narednih dana. Predstoji postavljanje stubova javne rasvete, kako bi trg pružao adekvatnu sliku i u večernjim časovima, što je takođe bio dugogodišnji problem. Renovira se i kiosk ispred biblioteke, koji će se izgledom takođe uklopiti u rekonstruisani trg - navela je Biljana Jovanović, portparolka Direkcija za izgradnju grada.

Poslednji radovi obavljaju se na parternom uređenju okoline Gradske narodne biblioteke "Žarko Zrenjanin", prema Pupinovoj ulici i glavnoj pošti. Ulaz na trg motornim vozilima onemogućen je postavljanjem zaštitnih stubova između Narodnog muzeja i Gradske kuće, zgrade DDOR Novi Sad i Gradske kuće, kao i ispred hotela "Vojvodina", na pristupu trgu iz Gimnazijske ulice i biblioteke, gde je onemogućen pristup trgu iz Pupinove.

- Nakon završetka radova na parternom uređenju parne strane Ulice kralja Petra, u toku je poslednja faza radova na neparnoj strani, ispred zgrade Regionalne privredne komore. Završava se trotoar i parking prostor, u kombinaciji behaton ploča, granitne kocke i klinker opeke - navodi Jovanovićeva.

Prema njenim rečima, u ovoj ulici takođe je predviđena sadnja drvoreda sa obe strane trotoara. Ukupno je planirano postavljanje 23 sadnice - 11 na parnoj i 12 na neparnoj strani ulice. Uređenjem ove, kao i početnog dela Ulice cara Dušana, gde će biti zasađeno još 10 stabala, povezuje se centralna gradska zona, obnovljenog izgleda i kompletno rekonstruisanih podzemnih instalacija.
Pogledaj vesti o: Zrenjanin

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.