Izvor: Glas javnosti, Beta, 18.Feb.2010, 07:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trovanje hranom u Gerontološkom centru
ZRENJANIN - U epidemiji trovanja hranom u Gerontološkom centru Zrenjanin od 11. do 13. februara prijavljeno je 28 osoba sa kliničkom slikom trovanja hranom, saopšteno je iz zrenjaninskog Zavoda za javno zdravlje.
- Mikrobiološko ispitivanje je u toku, a na osnovu dosadašnjih preliminarnih rezultata pretpostavljamo da se radi o trovanju hranom izazvanom uslovno patogenim bakterijama-saopšteno je u Zavodu za javno >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << zdravlje u Zrenjaninu.
Oboleli koji su lečeni u tom centru, uglavnom su imali blagu kliničku sliku, a dvoje je imalo i povišenu temperaturu.
Sanitarni i veterinarski inspektori Zavoda za javno zdravlje izašli su na teren pošto ih je o epidemiji obavestio lekar Gerontološkog centra.
Kako je navedeno u saopštenju, Sanitarna i Veterinarska inspekcija preduzele su mere iz svoje nadležnosti, a izvršeno je epidemiološko ispitivanje.
Uzeti su brisevi posuda, pribora i radnih površina, kao i ruku, a izvršen je i vanredni sanitarni pregled zaposlenih u kuhinji Gerontološkog centra.














