Izvor: Blic, 29.Jul.2014, 16:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TIHI BUNT Pevačica dobila "pojačanje" na protestu u centru
Zrenjanin - Operska pevačica Dragana Popović i danas, kako što je to učinila juče na sat vremena od 11 do 12, protestuje sedeći na stolici na glavnom gradskom trgu u Zrenjaninu, okrenuta prema Gradskoj kući, ali razloge ne iznosi.
Popovićeva je, kao i prethodnog dana, ćutke sedela na stolici, na Trgu, okrenuta licem ka Gradskoj kući. Ona ni juče nije želela da objašnjava razloge za takav čin. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Pročitajte još PERFORMANS Tihi protest u Zrenjaninu: Sede na trgu, ne otkrivaju razloge
Za razliku od prvog dana, kada joj se pridružio još jedan građanin, juče ih je bilo četvoro, među njima i Zdravko Vujasinović iz udruženja „Naš grad naša stvar“.
Ovo udruženje je uključeno u proteste u vezi sa pijaćom vodom, kao i protiv postavljanja ugostiteljskih splavova na jezeru. Među okupljenima, međutim, nije bilo komunikacije, niti se može zaključiti da su na trgu istim povodom.
- Svako ima neku svoju muku, i razloge zbog čega protestuje. verujem i da je ovde tako nešto u pitanju. Lično imam višegodišnje probleme sa ugrožavanjem stana u kojem živim, lokalna vlast mi nije pomogla pa ću se pridružiti ovom skupu, a doći će i moj komšija - najavljuje Zrenjaninac Živojin Stajić, koji je došao na Trg da gonjen znatiželjom.
Inicijatorka performansa Dragana Popović je još prvog dana rekla da nema ništa protiv da joj se sugrađani pridruže u sedenju na trgu, ali samo ako to čine ćutke.
Ona je ponovila da će i dalje svakodnevno biti na trgu, a da će u petak objasniti razloge za takav čin. Naglasila je i da to što je operska pevačica nije bitno za aktuelnu priču, koja se sada svakodnevno oko podneva odigrava na trgu.
Najčitanije SADA:
TIHI BUNT Pevačica dobila "pojačanje" na protestu u centru Zrenjanina
Izvor: Blic, 29.Jul.2014
Zrenjanin - Operska pevačica Dragana Popović i danas, kako što je to učinila juče na sat vremena od 11 do 12, protestuje sedeći na stolici na glavnom gradskom trgu u Zrenjaninu, okrenuta prema Gradskoj kući, ali razloge ne iznosi. Dragana Popović i građani koji su joj se pridružili u tihom...





















