Izvor: RTS, 11.Dec.2009, 19:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Svedok: Novac uplaćivan na račun
Novac za zakup građevinskog zemljišta u Zrenjaninu isplaćivan je isključivo na račun opštine, a cenu od šest evra za kvadratni metar odredile stručne službe te direkcije, svedočio je pred Specijanim sudom Branislav Knežević, direktor Direkcije za izgradnju i uređenje Zrenjanina.
Direktor Direkcije za izgradnju i uređenje Zrenjanina Branislav Knežević, na suđenju bivšem gradonačelniku Zrenjanina Granu Kneđeviću, svedočio je da je novac za zakup >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << građevinskog zemljišta u Zrenjaninu isplaćivan isključivo na račun opštine, a da su cenu od šest evra po kvadratnom metru odredile stručne službe.
Branislav Knežević, rekao je da su posle hapšenja bivšeg gradonačelnika Zrenjanina Gorana Kneževića, 1.oktobra 2008. godine, ulaganja u ovaj grad bila zanemarljiva jer su ga investitori uglavnom zaobilazili.
Branislav Knežević bio je svedok u nastavku suđenja bivšem gradonačelniku Zrenjanina Goranu Kneževiću i još 20 optuženih, koji se terete da su izdavanjem zemljišta po ceni od šest evra, oštetili opštinski budžet za 150 miliona dinara. Knežević i grupa terete se za zločinačko udruživanje, zloupotrebe službenog položaja, primanja i davanja mita.
Greške u analizi Ljubomira Stankova
Branislav Knežević je rekao da je uočio brojne greške u analizi koju je po narudžbi policije uradio član Upravnog odbora Direkcije Ljubomir Stankov i u kojoj je zaključeno da je cena zemljišta veća od šest evra po kvadratnom metru.
Stankov je ranije na suđenju osporio svoju analizu i rekao da je greške učinio zbog brzine, neznanja i jer nije imao dovoljno podataka.
Branislav Knežević je svedočio da je "slučajno naišao" kada su inspektori Službe za borbu protiv organizovanog kriminala uzimali analizu i "odmah je rekao" da postoje greške koje mogu dovesti do ozbiljnih posledica, ali su mu policajci uzvratili da to nije njegova stvar.
Goran Knežević je uhapšen 1. oktobra 2008. godine, a Specijalno tužilaštvo je šest meseci kasnije, podiglo optužnicu.
Suđenje je počelo 23. septembra, a 4. novembra Kneževiću i drugooptuženom Ivanu Deviću je ukinut pritvor u kojem su proveli 13 meseci.













