Izvor: NoviMagazin.rs, 01.Feb.2024, 13:27

Sindikat „Sloga“: Da li Srbija postaje „radni logor“ u Evropi?

Sindikat "Sloga" najoštrije je osudio događaje na gradilištu kompanije Linglong u Zrenjaninu, gde su indijski radnici bili izloženi maltretiranju i fizičkom nasilju. Sindikat navodi da je ovaj slučaj samo vrh ledenog brega u nizu problema koji se javljaju kada vlasti neodgovarajuće tretiraju, regulišu i ne nadziru rad stranih investitora, posebno kineskih.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sloga o slučaju indijskih radnika u Linglongu: "Bojazan da se Srbije pretvara u radni logor"

Izvor: Radio 021, 01.Feb.2024

Sindikat "Sloga" najoštrije je osudio događaje na gradilištu kompanije Linglong, gde su indijski radnici bili izloženi maltretiranju i fizičkom nasilju.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.