Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Nov.2011, 16:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Saopšteni rezultati konkursa "Ulaznica 2011"
ZRENJANIN -
Gradska narodna biblioteka "Žarko Zrenjanin" u Zrenjaninu saopštila je danas rezultate književnog konkursa časopisa "Ulaznica 2011", koji se tradicionalno dodeljuje za neobjavljene priče, pesme i eseje.
Predsednica žirija, Mirjana Đurđević i članovi Miloš Živanović iz Beograda i Vladimir Arsenić iz Zrenjanina, jednoglasno su odlučili da prvu nagradu za poeziju dobije Vinko Hut Kono iz Zagreba (Uvod u definistiku).
Prvu nagradu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za prozu dobio je Bojan Krivokapić iz Bačke Topole (U traganju za izgubljnom krletkom), a za esej Duško Mrđa iz Banja Luke ( Primjerni čovjek).
Za svaki vid stvaralaštva, po raspisanom konkursu, dodelljne su po tri nagrade.
Na konkurs je pristiglo oko 2 700 radova iz Srbije i iz inostrastva. Najviše je bilo proznih dela, nešto manje poetskih, a najmanje eseja, saopšteno je iz Gradske biblioteke, koja izdaje "Ulaznicu".
Proglašenje dobitnika i uručenje nagrada biće održno 16. decembra u Zrenjaninu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









