Radnik stradao na gradilištu

Izvor: Blic, 30.Apr.2010, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radnik stradao na gradilištu

Zrenjanin - Valenta Martin (44) iz Aradca, radnik zrenjaninskog GIK „Banata“, poginuo je prekjuče na gradilištu industrijske zone Jugoistok u Zrenjaninu, kada se na njega obrušila zemlja.

Prema rečima načelnice odeljenja inspekcije rada Svetlane Šukić, Valenta je nastradao na gradilištu industrijske zone Jugoistok u trenutku dok je obavljao poslove iskopa rova dubine tri metra.

- Valenta je pobo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kolac do dubine koja je bila određena za nasipanje peskom i ušao u neobezbeđen iskop. U trenutku kada je krenuo da se penje merdevinama, zatrpala ga je zemlja koja se obrušila - rekla je načelnica Šukić.

Kako je objasnila, Valenta je posle nekoliko minuta izvučen bagerom. Počeo je da diše, ali je ostao bez svesti. U nesvesti je bio dok nije došla Hitna pomoć, 15 do 20 minuta posle nesreće.

- U besvesnom stanju prevezen je u zrenjaninski Urgentni centar, a zatim je upućen u novosadsku bolnicu. Na putu do bolnice je preminuo. Čeka se obdukcioni nalaz radi utvrđivanja uzroka smrti - dodala je Svetlana Šukić.

Po nalogu dežurnog istražnog sudije Osnovnog suda Ljiljane Aćimović u Zrenjaninu telo stradalog radnika poslato je na obdukciju.

Gradilište su juče obišli i gradonačelnik Zrenjanina dr Mileta Mihajlov i njegov pomoćnik Predrag Stankov.

Saosećamo sa bolom porodice nastradalog Valente. Razgovarao sam sa predstavnicima izvođača radova i preduzećemo sve neophodne radnje kako bismo utvrdili kako je došlo do nesreće - kazao je Mihajlov.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.