Pančevo bez novca od privatizacije NIS-a

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Mar.2009, 16:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pančevo bez novca od privatizacije NIS-a

PANČEVO - Inicijativa pančevačke lokalne vlasti da se deo dobijenog novca od privatizacije NIS-a uplati u budžet grada zakasnila je jer je pokrajinski deo novca preusmeren na izgradnju puta Temišvar-Zrenjanin-Novi Sad-Ruma, rekao je danas novinarima predsednik gradskog odbora G17 plus Vladimir Pandurov.

On je istakao da je pre više od dve godine vladajuća koalicija (DS, D S S i NS) propustila priliku kada je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ministar Mlađan Dinkić pokrenuo inicijativu da se 40 odsto od prodaje NIS-a uloži u zaštitu životne sredine u Pančevu.

"Pančevačka vlast, u kojoj su i tada bili isti partneri, nije uopšte reagovala na Dinkićev predlog, a sada naknadnom pameću zapravo ne želi da obezbedi novac za grad, već da odgovornost za nerešene gradske probleme prebaci na republiku ili pokrajinu", ocenio je Pandurov.

On smatra da bi se mnogo toga u Pančevu moglo učiniti privlačenjem investicija i smanjivanjem plata u javnim preduzećima.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.