Paljov: Gde je nestala briga SVM za Vojvodinu?

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Sep.2015, 14:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Paljov: Gde je nestala briga SVM za Vojvodinu?

Pokrajinski poslanik Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) Adam Paljov upitao je danas Savez vojvođanskih Mađara (SVM) gde je nestala njihova briga za interese Vojvodine.

Paljov je na konferenciji za novinare u Zrenjaninu, gde je SVM deo vladajuće koalicije, kritikovao tu stranku zbog toga što na brojnim zrenjaninskim javnim preduzećima i ustanovama nije istaknuta zastava Vojvodine.

Poslanik LSV u Skupštini Vojvodine je ocenio da je borba pojedinaca iz SVM >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << za pozicije u lokalnoj vlasti stavila u drugi plan borbu za interese Vojvodine.

"Pozivamo funkcionere Saveza vojvođanskih Mađara da se što pre prisete kako izgleda zastava Vojvodine i da učine sve što je u moći jedne vladajuće partije da se vrate znamenja Vojvodine na zgrade javnih institucija u Zrenjaninu", poručio je Paljov.

On je podsetio da je Ustavom Srbije Vojvodini poverena nadležnost Odluke o grbu i zastavi Autonomne Pokrajine.

"Poslednjih meseci smo svedoci da se i ovo malo pravo pokrajine često krši. Zrenjanin je dobar primer za to", ocenio je vojvođanski poslanik LSV.

On je upitao i, ako se zaboravi zastava Vojvodine, da li je sledeća na redu njena autonomija.
Pogledaj vesti o: Zrenjanin

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.