Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 02.Okt.2009, 22:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Milijarda tableta iz Jugoremedije
ZRENJANIN - U zrenjaninskoj Fabrici lekova "Jugoremedija" danas je počeo sa radom novi pogon, koji će godišnje proizvoditi milijardu raznih tableta, saopštio je Pokrajinski sekeratrijat za informacije.
Fabrika lekova Jugoremedija u Zrenjaninu danas je pustila u rad novi pogon za proizvodnju tableta u čiju rekonstrukciju je uloženo 10 miliona evra.
Kako je saopšteno nakon otvaranja pogona, kapacitet proizvodnje tableta će puštanjem u rad >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << nove linije biti udvostručen i iznosiće jednu milijardu tableta godišnje, a planirani godišnji bruto prihod je oko 10 miliona evra.
Rekonstrukcija pogona trajala je 14 meseci i u njemu je zaposleno 20 novih radnika direktno u proizvodnji i 30 radnika kroz razne vidove saradnje, rečeno je novinarima.
Generalni direktor Jugoremedije Zdravko Deurić kazao je da je rekonstrukcija pogona bila značajna za dobijanje međunarodnog sertifikata za proizvodnju (GMP) kojim će Jugoremedija ispuniti domaće i evropske standarde i koji će joj omogućiti da radi uslužnu proizvodnju za Evropsku uniju.
Pokrajinski sekretar za nauku i tehnološki razvoj Dragoslav Petrović kazao je da će pokrajinska vlada učiniti sve da pomogne Jugoremediji da ojača učešće u proizvodnju u Srbiji i da plasira proizvode u inostranstvu.
"Nova linija za proizvodnju čvrstih formi lekova u Jugoremediji je 61. pogon novih tehnologija koji u Vojvodini otvaramo u prethodne dve godine i koja ukupno imaju kapacitet za otvaranje 17.260 novih radnih mesta", rekao je Petrović i dodao da ti pogoni ispunjavaju evropske standarde i omogućavaju izvoz robe.
Izvršno veće Vojvodine je u rekonstrukciju pogona Jugoremedije izdvojilo 24,6 miliona dinara.
Prema podacima Agencije za privredne registre, privatno akcionarsko društvo Jugoremedija u 2008. godini je ostvarilo neto dobit od 216 miliona dinara na osnovu poslovnog prihoda od 1,6 milijardi dinara, a imalo je 431 zaposlenog.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Rekonstruisan pogon Jugoremedije za proizvodnju tableta
Izvor: Capital.ba, 02.Okt.2009
ZRENJANIN, Fabrika lijekova Jugoremedija u Zrenjaninu danas je pustila u rad novi pogon za proizvodnju tableta u čiju rekonstrukciju je uloženo 10 miliona evra. Kako je saopšteno nakon otvaranja pogona, kapacitet proizvodnje tableta će puštanjem u rad nove linije biti udvostručen i iznosiće jednu...














