MSL: Pobede vodeće trojke

Izvor: B92, 14.Maj.2008, 18:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana, Crvene zvezde i Vojvodine zabeležili su pobede u utakmicama 31. kola Meridijan superlige, pa je stanje na vrhu tabele dva kola pre kraja ostalo nepromenjeno. "Crno-beli" su pobedili OFK Beograd na Karaburmi sa 3:1, Zvezda je slavila u Zrenjaninu protiv Banata 2:1, a Vojvodina je tri boda osvojila u Smederevu pobedivši domaćina sa 2:1. U ostalim mečevima 31. kola postignuti su sledeći rezultati: >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Čukarički - Bežanija 1:0, Mladost - Borac 2:1 i Hajduk - Napredak 2:0.

Prvi gol na utakmici postignut je posle centaršuta Ognjena Koromana sa leve strane. Jestrović je primio loptu u kaznenom prostoru i savladao golmana Banata.

Jestrović je svoj drugi gol postigao nakon što je Nenad Tomović izbio loptu na koju je napadač Crvene zvezde natrčao i sa peterca glavom poslao u mrežu.

Domaći tim je uspeo da smanji vođstvo u 58. minutu. Vujović, koji je u prvom poluvremenu propustio dobru priliku, pobegao je svom čuvaru Tomoviću i posle centaršuta Miškovića savladao je golmana 'crveno-belih' Ranđelovića.

Do kraja utakmice Banat je imao još dve dobre prilike preko Vujovića i Cavrića, dok je sa druge strane najbolju šansu propustio Jestrović.

Četiri minuta pre kraja Kastiljo je dobio drugi žuti karton, pa je morao da napusti igru.

Vojvodina je u Smederevu slavila posle izuzetno zanimljivih 90 minuta. Domaći tim igrao je od 23. minuta sa desetoricom pošto je isključenje zaradio Ranković, ali je Mudrinić 15 minuta kasnije ipak doveo Smederevce do vođstva.

Veoma važan gol za izjednačenje postigao je u poslednje vreme odlični Grozdanoski minut pred poluvreme, a potpuni preokret i pobedu gostima iz Novog Sada doneo je Buač u 63. minutu.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je lučanska Mladost protiv Borca iz Čačka. Domaći tim već u prvih pola sata rešio je pitanje pobednika golovima Prtenjka u 8. minutu iz penala i Jeremića u 2. minutu, a konačnih 2:1 i počasni pogodak za Čačane postigao je Đoković četiri minuta pre kraja.

U Kuli je Hajduk imao mnogo problema u prvom poluvremenu sa Napretkom koji je u odličnoj formi. Ipak, tim Miroslava Vukašinovića je u drugom delu postigao dva gola i došao do osme pobede u dosadašnjem toku prvenstva. Strelci su bili Komazec u 54. i Jovanović u 83. minutu meča.

Utakmicu na kojoj je viđeno najmanje golova u 31. kolu odigrali su Čukarički i Bežanija. Gosti su od 28. minuta igrali sa igračem manje posle isključenja Prodanovića, a tim Dragoslava Stepanovića to je iskoristio i golom Stjepanovića u 45. minutu došao do tri boda.

Rezultati 31. kola:

Banat - Crvena zvezda 1:2 (0:2)

(Vujović u 58. za Banat, a Jestrović u 14. i 35. minutu za Crvenu zvezdu)

OFK Beograd - Partizan 1:3 (1:3)

(Markoski u 2. za OFK Beograd, a Moreira u 33, Đorđević u 36. iz penala i Dijara u 44. minutu za Partizan)

Smederevo - Vojvodina 1:2 (1:1)

(Mudrinić u 38. za Smederevo, a Grozdanoski u 44. i Buač u 63. minutu za Vojvodinu)

Hajduk Kula - Napredak Kruševac 2:0 (0:0)

(Komazec u 53. i Jovanović u 83. minutu)

Čukarički - Bežanija 1:0 (1:0)

(Stjepanović u 42. minutu)

Mladost Lučani - Borac Čačak 2:1 (2:0)

(Prtenjak u 8. iz penala i Jeremić u 29. za Mladost, a Đoković u 86. minutu za Borac)

Bežanija (-2) 31 5 4 22 31:54 17

Utakmice 32. kola su na programu 17. maja, kada se sastaju Bežanija - Napredak Kruševac, Partizan - Hajduk Kula, Crvena zvezda - OFK Beograd, Vojvodina - Banat, Borac Čačak - Smederevo i Čukarički - Mladost Lučani.