Izvor: B92, 21.Jan.2010, 14:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LSV: Osuda odluke Skupštine
Novi Sad -- Liga socijaldemokrata Vojvodine osudila je odluku da se za člana Saveta Tehničkog fakulteta "Mihajlo Pupin" u Zrenjaninu imenuje Dalibor Bubnjević.
Bubnjević je "vodio i vodi marketing knjige 'Slučaj Nacionalni stroj' autora Gorana Davidovića" koji je u bekstvu od kako ga je Okružni sud u Novom Sadu osudio na godinu dana zatvora zbog raspirivanja nacionalne, verske i rasne mržnje", piše u saopštenju.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
LSV je podsetila da je u toj knjizi objavljen program neregistrovane neonacističke organizacije Nacionalni stroj, čiji je Davidović bio neformalni lider.
Ta stranka je zatražila od Skupštine Vojvodine da na prvom narednom zasedanju ispravi "kardinalnu grešku" i poništi odluku o imenovanju Bubnjevića za člana Saveta Tehničkog fakulteta u Zrenjaninu.
Bubnjević je bio šef marketinga zrenjaninske izdavačke kuće "Art projekat" koja je izdala knjigu "Slučaj Nacionalni stroj". Knjiga je reklamirana rečenicom: "Ispovest jednog od mladića koji su zatvarani samo zbog drugačijeg mišljenja".
Na internet stranici te izdavačke kuće (www.art-natron.com) još se reklamira knjiga "Slučaj Nacionalni stroj".
Dalibor Bubnjević je glavni i odgovorni urednik lokalnog lista "Zrenjanin". Protiv njegovog imenovanja na to mesto 2009. godine je bila i koalicija nevladinih organizacija Građanska Vojvodina.
Nisam neonacista
Izvor: Kurir, 22.Jan.2010, 10:35
BEOGRAD - Nemam nikakve veze sa promocijom knjige Gorana Davidovića "Slučaj Nacionalni stroj"! Ovo je juče izjavio za Kurir Dalibor Bubnjević, član Saveta Tehničkog fakulteta u Zrenjaninu, povodom optužbi koje je na njegov račun izneo Politički savet LSV. - To dokazuje i pravosnažna presuda...
























