Ima li leka za Jugoremediju?

Izvor: S media, 17.Feb.2012, 10:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ima li leka za Jugoremediju?

Članovi Udruženja akcionara u čijem je posedu 484.988 akcija, što predstavlja 13,5 odsto ukupnog broja, traže sazivanje vanredne skupštine radi razmatranja rezultata poslovanja i smene sadašnjeg rukovodstva.

- Inicijativa je u skladu sa Zakonom o privrednim društvima i, ako UO ne reaguje u roku od deset dana, obratićemo se redovnom sudu koji je u obavezi da, za 48 sati, zakaže vanrednu skupštinu - navode objedinjeni manjinski akcionari, očekujući >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << da se u razrešenje problema zrenjaninske farmaceutske kompanije konačno uključi i država, vlasnik 42 odsto kapitala.

Nema kupca za "Jugoremediju"

Pazite kome pozajmljujete novac

Šoškić: Dinar je stabilan

Manjinski akcionari - među kojima je veliki broj penzionisanih farmaceuta i bivših stručnjaka fabrike - sazivanje vanredne skupštine obrazlažu lošim finansijskim rezultatima u poslednje četiri godine, od kada je poništena privatizacija, a upravljanje fabrikom preuzele sindikalne vođe na čelu sa mašinbravarom Zdravkom Deurićem.

Zbog loših poslovnih odluka, kažu, fabrika je prezadužena i u dugoj blokadi računa, a pala je i vrednost akcija na berzi, pa niko nije zainteresovan za kupovinu. Izgubljeno je domaće i strano tržište, te se nad „Jugoremedijom“ nadvio stečaj koji bez posla može da ostavi 480 radnika, saznaju Novosti.

Istovremeno, javnim pismom, Udruženje je odgovorilo i profesorki Zagorki Golubović, koja se obratila predsedniku Borisu Tadiću i upoznala ga sa svojim viđenjem problema u „Jugoremediji“. Tvrde da je profesorka izmanipulisana pisanjem časopisa „Republika“ - njenog prijatelja i saradnika, sociologa Nebojše Popova - kojeg obilato finansira aktuelni menadžment. Navodno, na kućnoj adresi Popova u Zrenjaninu, vode se dve firme koje su osnovane sa sumnjivim kapitalom „Jugoremedije“ i još sumnjivijim ustupanjem licenci za lekove tim firmama.

PONUDA

-Možemo da vas upoznamo sa stvarnim stanjem u fabrici i položajem radnika u borbi za preživljavanje. Ako ne želite, nastavite da kukate nad zlehudom sudbinom socrealističkih junaka radničke borbe koji su, po svemu sudeći, dobro napunili džepove, dok je „Jugoremedija“ propadala - poručili su akcionari profesorki Golubović.

*Boris Tadić je takođe primio pismo od Holanđana koji se žale na sporost procedure u Nišu u kome bi da otvore fabriku organskog đubriva i bio goriva.

foto:Novosti

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.