Izvor: S media, 28.Jun.2011, 11:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Građevinske dozvole i dalje problem u Srbiji
Zrenjanin ima najbolju proceduru za izvršenje ugovora. U Beogradu se najduže čeka na gradjevinske dozvole u konkurenciji 22 grada jugoistočne Evrope, objavila je danas Svetska banka.
Zrenjanin ima najbolju proceduru za izvršenje ugovora, a u Beogradu se najduže čeka na gradjevinske dozvole u konkurenciji 22 grada jugoistočne Evrope, objavila je danas Svetska banka.
U izveštaju o uslovima poslovanja u jugoistočnoj Evropi, gradovi >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Srbije su najlošije rangirani u pogledu izdavanja gradjevinskih dozvola uprkos Zakonu o planiranju i izgradnji iz 2009. kojim je taj pročes pojednostavljen.
Situacija, medjutim, nije ujednačena - najlošija je u Beogradu, u kojem se na gradjevinsku dozvolu sada čeka skoro godinu dana, pet meseci duže nego 2008, kada je objavljen prethodni izveštaj Svetske banke, koji meri napredak u reformama u četiri oblasti - procedure za pokretanje firmi, za izdavanje gradjanskih dozvola, upis imovine i sudsko izvršenje ugovora.
Dulić: Nema političkih barijera za građevinske dozvole (VIDEO)
U aprilu manje građevinskih dozvola
U konkurenciji 22 grada Srbije, Bosne Hercegovine, Albanije, Crne Gore i Moldavije, Kruševac je za samo jedno mesto bolji od Beograda po izdavanju gradjevinske dozvole, Užice je na 16. mestu, a Vranje i Zrenjanin dele 13. poziciju. U Vranju, kako se navodi, dozvola sada može da se dobije za šest meseci, što je tri meseca brže nego pre tri godine.
(Beta)








