FMP lako protiv Borca, 31 poen Dunđerskog

Izvor: Sportski Žurnal, 17.Apr.2014, 22:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

FMP – Borac Mocart Sport 85:66 (20:19, 22:17, 22:18, 21:12)
Dvorana: „Pionir“. Gledalaca: 200. Sudije: Nikolić, Ninković (Beograd) i Ličina (Zrenjanin).
FMP: Čović 19, Džaković, Đukanović 5, Kaplanović 2, Dobrić, Peković, Smiljanić 6, Mišanović 8, Radenković, Matić 14, Šturanović,Dunđerski 31.
BORAC: Avramović, Mitrović, Gavrilović, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Maravić 8, Marelja 10, Stevović 4, Dumić 9, Pešaković 16, Albijanić 2, Cvetković 4, Protić 13, Radović.
(FOTO: I. Milutinović)
FMP je zabeležio drugu pobedu u Superligi, dok je Borac upisao treći poraz.
U poslednjoj sekundi treće četvrtine Slobodan Dunđerski je pogodio trojku, odveo svoj tim na 10 poena razlike i ulio ogromnu dozu samopouzdanja u ekipu.
Razgoropadio se u tim trenucima FMP, Branko Đukanović nastavio tamo gde je Dunđerski stao, a kada je Ivan Smiljanić ubacio treću, gostima iz Čačka nije bilo spasa. Domaći su otišli na +16 (70:54) u 32. minutu i utakmica je bila rešena.
FMP će u narednom kolu igrati protiv Mega Vizure, dok Borac dočekuje Crnokosu.