Čaba Silađi u Proleteru

Izvor: B92, 23.Okt.2008, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čaba Silađi u Proleteru

Plivač Čaba Silađi će u narednom periodu biti član Proletera iz Zrenjanina.

Odluku je donela registraciona komisija Plivačkog saveza Srbije kojom predsedava Zoran Vidaković. Evropski juniorski šampion na 100 metara prsno podneo je zahtev da iz Novog Sada pređe u Proleter. Međutim, Novosađani su tražili obeštećenje zbog toga što je, prema njihovim rečima, ugovor sa Silađijem i dalje važeći. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Vidaković kaže da je Silađijev prethodni klub napravio nekoliko pogrešnih poteza.

''Nisu nam dostavili ni Čabin ugovor na uvid koji su potpisali sa njegovim roditeljima. Bili su dužni da obaveste plivača da su mu dali ispisnicu ili nisu. Takođe, nismo dobili ni zahtev za obeštećenje, koje je toliko puta bilo spominjano u javnosti. Sve je to trebalo da urade do 10. oktobra, a mi smo čekali do 20. oktobra. Objektivno smo sagledali situaciju i mislim potpuno pravedno postupili'', rekao je Vidaković.

Odluka registracione komisije može biti promenjena ukoliko se sa njom ne složi Upravni odbor Plivačkog saveza Srbije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.