Izvor: B92, 23.Avg.2013, 21:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Živimo li u Srbistanu ili Srbiji?

Veliki broj naših sugrađana može da se "pohvali" da je živeo u četiri države, SFRJ, Saveznoj republici Jugoslaviji, Srbiji i Crnoj Gori i Srbiji. Ipak, jedna sedamnaestogodišnjakinja svojom ličnom kartom može da dokaže da trenutno živi u - Srbistanu.

Tako smo ponekad u šali, ali i momentima ogorčenosti nazivali našu zemlju, ali Srbija zvanično nikada nije bila Srbistan. Barem je tako bilo do danas, kada je Ksenija Sisojević u Policijskoj upravi Voždovac preuzela >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ličnu kartu svoje 17-godišnje ćerke. Na njoj su neki od ključnih podataka, uključujući i naziv države, bili na turskom jeziku.

"Umesto da simbolično proslavimo bili smo zatečeni, sve je bilo na turskom..."

Prva stanovnica Srbistana se, prema rečima majke, oseća više nego zbunjeno.

"Ovo je suludo."

Ovo bi u svakom slučaju mogao biti vrlo neprijatan propust državnih organa, ako nije u pitanju običan lapsus ili greška u softveru.Pripadnici MUP-a još uvek obrađuju podatke koje smo im prosledili, pokušavajući da ustanove poreklo ovogproblema. Pravo na odabir stranog jezika u ličnim dokumentima imaju pripadnici nacionalnih manjina ali Sisojevići kažu da ne pripadaju nijednoj, i nadaju se da će greška brzo biti otklonjenja.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.