Izvor: B92, 23.Feb.2023, 16:14
Zaspao i probudio se slep na jedno oko: Sada je osuđen na mrak i zatvoren prostor za ceo život
Mladić na Floridi je delimično oslepeo nakon što je zaspao noseći kontaktna sočiva, a bakterija koja nagriza meso probila mu je oko.
Majkl Krumholc (21) student sportskog menadžmenta iz Lejk Vorta, blizu Majamija, odspavao je 40 minuta noseći svoja kontaktna sočiva. Kada se probudio, levo oko mu je bilo krvavo crveno, a vid zamućen. Međutim, izignorisao je to, skinuo sočiva i nastavio sa dnevnim aktivnostima. U narednim danima polako je počeo da gubi vid i osećao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je strašne bolove.
Posle mesec dana neizvesnosti, lekari su mu konačno dijagnostikovali bakterijsku infekciju koja nagriza meso poznatu kao akantameba keratitis, koja može da izazove trajni i značajan gubitak vida.
Krumholc sada više ne vidi na levo oko osim na "crne i sive" trepćuće boje, koje poredi sa statikom na televiziji.
Doktori kažu da će možda moći da povrati samo 10 procenata vida nakon transplantacije rožnjače.
Infekcija ga je naterala da napusti posao i hobije, uključujući druženje sa prijateljima, bejzbol i vežbanje u teretani.
Takođe je razvio fotosenzitivnost, što znači da mu je bolno izlaganje direktnoj sunčevoj svetlosti.
Floriđanin sada većinu vremena provodi zatvoren u zatvorenom prostoru sa navučenim zavesama i naočarima za sunce.
Bakterije koje izazivaju infekciju su obično bezopasne, te su ovakvi slučajevi vrlo retki.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.








