Sa Galileom svaki dan na B92

Izvor: B92, 20.Sep.2015, 09:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sa Galileom svaki dan na B92

Od ponedeljka 21. septembra gledaoci TV B92 družiće se svakodnevno sa svojom omiljenom naučno-zabavnom emisijom „Galileo“, koja će se radnim danima emitovati u 17:45 a vikendom u 17:00.

Od ponedeljka 21. septembra, televizija B92 kroz emisiju „Galileo“ sedam dana u nedelji „vodiće“ vas celom planetom. Čudan svet oko nas nastavlja da se okreće i u novoj, jesenjoj sezoni “Galilea”, kada ćemo vas voditi na interesantna mesta, upoznati vas sa neobičnim ljudima, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predstaviti vam nesvakidašnja zanimanja, ali ćemo i dalje ulivati novo, obnavljati poznato gradivo i zabaviti se na jedinstven način.

Čuveni naučni revolucionar Galilej je promenio poglede na nauku svog doba, a istoimena emisija menja vaše viđenje sveta oko nas. ”Galileo” je prava televizijska destinacija koja otkriva sve tajne, fenomene i pokazuje lepotu nauke, na najuzudljiviji, lagan, ali precizan i jedinstven način.

Više o emisiji „Galileo“

„Galileo“ je proglašen za najbolji nemački TV šou program koji se bavi naukom. Prvi put je emitovan 30. novembra 1998. godine, na nemačkom kanalu Pro 7.

Od svog prvog izdanja, „Galileo“ se sa velikim uspehom proširio na ceo svet, pa je emisija prikazivana u više od 10 zemalja, uključujući i Srbiju. Voditelj Miloš Urošević ima vrlo prisan odnos sa svojim gledaocima, koji mu uvek pomažu tako što šalju svoja pitanja iz oblasti koje ih zanimaju. Kako sam kaže, moto ove emisije je ”Za sve koji imaju pitanja”, a ”Galileo” je tu da pruži prave odgovore.

Na društvenim mrežama u Srbiji ”Galileo” je uvek aktivna tema, a samo Fejsbuk stranica emisije broji više od 60.000 fanova. Na ovaj način zid između publike i ekipe emisije je srušen i svi zajedno postaju tim koji istražuje svet!

Voditelj: Miloš Urošević

Urednik: Ivan Kleut

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.