Kineski lekovi su otrovni

Izvor: Domino Magazin, 22.Avg.2013, 10:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kineski lekovi su otrovni

Prirodni ali prepuni teških metala i drugih hemikalija

Mnogi kineski lekovi i preparati koji se prodaju kao prirodni sadrže velike količine olova, žive i arsena.

Doktori zato upozoravaju na nelicencirane tradicionalne kineske lekove, od kojih su neki namenjeni i deci.

Švedska nacionalna agencija za bezbednost hrane otkrila je kako jedan od proizvoda sadrži ekstremno velike količine arsena. Proizvod je poznat pod različitim imenima, poput Niu-Huang Chieh-tu-pein, >> Pročitaj celu vest na sajtu Domino Magazin << Divya Kaishore Guggul ili Chandraprabha Vatiand, a koristi se za lečenje zaušnjaka, upale grla, angine, zubobolje, kožnih infekcija, anoreksije i groznice kod dece.

Tablete Bak Foong, koriste se za olakšanje menstrualnih bolova, povučene su iz prodaje nakon što je otkriveno da sadrže duplo veću količinu olova od dozvoljene.

Hairegenerator, korišćen protiv gubitka kose, takođe je povučen nakon što je pronađeno da sadrži 11 puta veću količinu žive od dozvoljene.

"Teški metali u tradicionalnim kineskim lekovima su značajan međunarodni problem i predstavljaju ozbiljan rizik za zdravlje. Prirodno ne znači i sigurno", kaže doktor Richard Woodfield.

Nastavak na Domino Magazin...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Domino Magazin. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Domino Magazin. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.