Izvor: B92, 30.Mar.2012, 15:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Indonezija zabranjuje mini suknje
Nakon što je Izrael zakonom zabranio slike mršavih modela u reklamama, Indonezija će zabraniti mini suknje jer "zbog njih muškarci rade svašta", prenosi Daily Mail.
Kao deo antipornografskog zakona su i mini suknje iznad kolena, a zakon će se odnositi na sve narodnosti koje žive u Indoneziji.
Tim zakonom predsednik Susilo Bambang Judhojono namerava da iskoreni bilo kakvu vrstu pornografskog sadržaja u najvećoj muslimanskoj zemlji, koja čini 12 odsto svetske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << muslimanske populacije.
"Muškarci na provokativnu odeću reaguju na svakakve načine”, ističe predsednik Parlamenta Marzuki Ale koji priprema zakon. Tim bi se odredbama ženama zabranile kratke suknje jer je sve više slučajeva silovanja zbog neprimerene odeće.
Foto: dan / FreeDigitalPhotos.net















