PREKINULA TRADICIJU! Kraljica Elizabeta proslavila 94. rođendan: Zbog korone je PRVI PUT sve drugačije!

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Jun.2020, 10:39

PREKINULA TRADICIJU! Kraljica Elizabeta proslavila 94. rođendan: Zbog korone je PRVI PUT sve drugačije!

Ispravna odluka.

 Britanska kraljica Elizabeta u subotu je službeno proslavila 94. rođendan gledajući paradu i vojni muzički performans u kraljevskom dvorcu Vindzoru umesto ceremonije u središnjem Londonu.

Kraljica i njen suprug princ Filip, s kojim je u braku 72 godine, napustili su London u aprilu zbog mera opreza i  pandemije korona virusa.

Obeležavanje rođendana zbog korona virusa organizovano je u dvorcu umesto tradicionalne ceremonije Trooping >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << the Colour koja se svake godine održava u blizini Bakingemska palate.

Filip je u sredu napunio 99 godina, a u subotu nije prisustvovao svečanosti koju je uživo prenosio BBC.

Kraljica je rođena u aprilu 1926 godine, a na prestolju je od 1952., kad je imala 25 godina.

U 2015. je prestigla šest decenija dug mandat kraljice Viktorije, koja je vladala od 1837. do 1901. godine.

Kraljica na tačan datum svog rođenja 21. aprila održava privatne ceremonije, a potom se njen rođendan obeležava i službeno, većinom drugu subotu u junu.

Nastavak na SrbijaDanas.com...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.