Orgazam za veću plodnost žena

Izvor: B92, 21.Maj.2010, 18:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Orgazam za veću plodnost žena

Ako žena uživa u seksu, veće su šanse da će ostati trudna, tvrdi britanski ginekolog koji je stručnjak za plodnost.

Odavno je poznato da što ljudi češće imaju polne odnose, imaju i veće šanse za začeće. Međutim, ovih dana je jedan britanski ginekolog izneo zanimljivu teoriju prema kojoj su šanse za začeće znatno veće ako žena uživa u seksu nezavisno od učestalosti odnosa.

Tokom dugogodišnje karijere dr Robert Winston lečio je mnoge ljude od neplodnosti, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a uočio je da na začeće utiče kvaliteta odnosa koji partneri imaju i ženino uživanje u seksu.

Kako bi uopšte došlo do začeća, muškarac mora doživeti orgazam. Međutim, smatralo se da ženin orgazam nema nikakve veze sa začećem, odnosno da do njega dolazi nezavisno od toga uživa li žena u seksu ili ne.

Dr Winston godinama je proučavao plodne i neplodne parove pa je uvideo da je začeće mnogo češće i lakše ostvariti ako i žena uživa u seksu i doživljava orgazam.

”Ne mogu tačno reći zašto je to tako, ali mislim da ima najviše veze sa ponašanjem ženinog tela tokom orgazma. Naime, kad je žena na vrhuncu, mišići vagine i materice se stežu i na taj način u maternicu ulazi veći broj spermatozoida pa je i šansa za oplodnju veća”, pojasnio je dr Winston.

Njegove izjave za mnoge su revolucionarne obzirom na to da se vekovima smatralo da ženin seksualni užitak nema baš nikakve veze sa začećem,ali će biti potrebno još mnogo istraživanja da bi se dokazala ta teorija.

Izvor: Tportal.hr

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.