Vudi Alen režira operu

Izvor: Radio 021, 29.Jan.2015, 11:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vudi Alen režira operu

Američki reditelj Vudi Alen po drugi put će na sceni u Los Anđelesu postaviti komičnu operu "Đani Skiki" velikog italijanskog kompozitora Đakoma Pučinija, a u naslovnoj roli biće proslavljeni španski tenor Plasido Domingo.

Opera, koja će premijerno biti izvedena 12. septembra, otvoriće sezonu 2015.-2016. teatra u Los Anđelesu koji ove godine obeležava 30 godina postojanja.

Predsednik losanđeleske opere Kristofer Kelčer odlučio je da ovaj jubilej proslavi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << specijalnim programom, uz učešće najvećih filmskih reditelja. Jedan od prvih koji je prihvatio poziv bio je Vudi Alen koji je 2008. u ovoj kući već jednom režirao Pučinijevu operu.

Alen je originalni scenario libreta transponovao u dekor i atmosferu italijanske komedije 1940-ih i 1950-ih godina. Iako će uskoro napuniti 80 godina, Alen i dalje neumorno radi. Trenutno je zaokupljen TV serijom koju će režirati za video striming program najveće američke onlajn prodavnice Amazon.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.