Vatromet svetog Džona u Alikanteu

Izvor: Blic, 03.Maj.2009, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vatromet svetog Džona u Alikanteu

Vatromet svetog Džona je veoma popularni festival koji se održava svake godine od 19. do 24. juna u španskom gradu Alikanteu. Ovaj neobični festival prava je svetkovina vatre. Stanovnici pale stari nameštaj i velike lomače plamte po celu noć. Za to vreme ispaljuje se veličanstven vatromet koji gledaju posetioci ovog festivala.



Običaj je da se za vreme održavanja vatrometa pije topla čokolada. Pale se male lomače preko koji pretrčavaju bosonogi mladići i >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << devojke, čime dokazuju da su hrabri i odrasli. Veoma važna ceremonija je izbor najlepših žena i devojaka vatre. Svake godine se bira osamdeset šest lepotica među starijim ženama (Damas del Foc) i osamdeset šest lepotica među mladim devojkama (Bellea del Foc).

Lepotice postaju kraljice festivala i nose svoje krune tokom čitavog njegovog trajanja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.