Izvor: Blic, 10.Mar.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trudio sam se da budem duhovit

Trudio sam se da budem duhovit

- Čast mi je da sam bio domaćin takmičenja 'Evropjesma'. Mislim da sam dobro obavio taj zadatak i sve vreme sam se trudio da budem duhovit - kaže Andrija Milošević, glumac i voditelj, u razgovoru za 'Blic'.

Milošević takođe smatra da se nepotrebno diže prašina oko tog događaja jer su gledaoci, kako kaže, mogli sve da vide tokom prenose.

- Ne zanimaju me priče o tome da li je festival namešten i da li je pobednička >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pesma plagijat. Glupo mi je što se diže tolika frka - priča Andrija, koji se nakon festivala vratio glumačkom pozivu.

Pored uloge u telvizseriji 'Mješoviti brak', po čemu je poznat široj publici, mladi glumac vredno priprema i novu pozorišnu predstavu.

- Uskoro će biti premijera predstave 'Posetilac' u 'Ateljeu 212', tako da su nam učestale probe. Čast mi je da glumim pored Dragana Nikolića i Voje Brajovića. Za mene je to fenomenalno iskustvo jer od njih zaista može mnogo toga da se nauči - objašnjava Andrija.

Pošto trenutno glumi u još dve predstave, Andrija kaže da pored svih obaveza nema mnogo slobodnog vremena. N. Dž. Teško protiv plagijata

Minulih dana puno prašine se podiglo oko eventualne diskvalifikacije pobedničke pesme 'Zauvijek moja' zbog optužbe da je očigledan plagijat pesme 'Poljem se vija'.

Ipak, teško da će doći do toga zbog izuzetno teške procedure.

Naime, oštećena strana mora kod okružnog suda da pokrene parnicu. Presuda se šalje u Evropsku agenciju za radiodifuziju (EBU), a ova agencija onda zahteva da Udruženje jugoslovenskih radio-televizija (UJRT), čije su članice RTS i RTCG, diskvalifikuje spornu pesmu.

Usled tih komplikacija, postaje jesno zbog čega se ni SOKOJ ni UJRT do danas nisu oglasili iako na adrese ovih kuća već danima stižu pritužbe u vezi sa autentičnošću kompozicije, ali i (ne)regularnošću glasanja koje je, kaže se u pritužbama, bilo politički motivisano.

- SOKOJ nije, niti može biti, nadležan za utvrđivanje autorstava, već to u slučaju spora čini sud. Mi ne procenjujemo, već registrujemo i smatramo da su prava valjana dok sud ne dokaže suprotno - kaže Marija Cvijanović, PR Agencije za zaštitu autorskih prava.

Budući da je autor pesme 'Poljem se vija' narod (pesma je izvorna), postupak u okružnom sudu

može da pokrene svako ko se oseća oštećenim. U ovom slučaju su to autori i izvođači drugoplasirane numere 'Jutro'

jer u slučaju diskvalifikacije pobedničke pesme oni idu na 'Evroviziju'. Ali, Željko Joksimović je u jučerašnjem 'Blicu' izjavio da ne želi da ruši pesmu grupe 'No Name' jer, kako reče, 'to nije način na koji deluje ni kao čovek ni kao muzičar'. S. Stanković

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.