Izvor: Blic, 22.Avg.2003, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tražio sam da mi profesori persiraju
Tražio sam da mi profesori persiraju Nebojša Pajkić, režiser
U srednjoj sam shvatio koliko je sistem represivan. Zahtevao sam da i profesori budu u bluzama i patikama. Dalje, da ne utiču na moj odnos prema frizuri, jer sam i ja bio zaražen bitlmanijom. Tražio sam da nabave pepeljare u učionicama da može slobodno da se puši, i da nam profesori persiraju. Dobio sam punu podršku saveta učenika, ali je naš predlog odbačen, a ja sam demonstrativno napustio školu pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u to vreme nisi mogao da budeš isključen, pa su mi napakovali četiri jedinice. Danas je sistem još gori.
Mirjana Bobić-Mojsilović, novinar i pisac
Obožavala sam školu. Još 20. avgusta bih brojala dane do početka školske godine. Zato nije neobično što sam bila vukovac sve vreme. Dešavalo se da povremeno, onako grupno, bežimo sa časova, jer je to bio stav o životu, a ne izbegavanje obaveza. Ustajanje mi nije predstavljalo nikakav problem, tada to uopšte nije bila tema, ali tada i nismo išli u krevet posle dvanaest. Maja Mandžuka, glumica
Išla sam u 14. beogradsku gimnaziju i moji profesori su bili divni ljudi. Od njih sam naučila puno o životu i to su bili lepi dani. Najviše sam volela geografiju i istoriju. Doduše, nisam bila preterano ambiciozna. U osnovnoj sam bila odlična, a u srednjoj vrlo dobra, ali sam stekla društvo s kojima sam još u kontaktu. Povremeno se sretnemo i prisetimo se tih dana...
Imala sam sreću da su mi i osnovna i srednja škola bile blizu, na pet minuta od kuće, tako da sam mogla da iskoristim svaki trenutak da se naspavam.
Marina Perazić, pevačica
Bila sam odličan đak u osnovnoj školi, a u srednjoj sam zbog odličnih ocena bila oslobođena mature. Najviše sam volela matematiku, zadatke sam radila onako od srca, ali nisam videla kako bi mi to pomoglo, jer nisam želela biti profesor. Posle srednje sam htela sam studirati psihologiju, i sad ponekad mislim o tome koliko bi mi život bio drugačiji da sam odlučila time da se bavim. Ali psihologija mi je pomogla u odgoju kćeri, mislim da sam dobar psiholog svojoj deci. Od druge i treće godine ne žive sa ocem, živele su u tri različite sredine, što je bilo stresno za njih, a gde god se pojavimo, svi su oduševljeni njima. Mislim da nije problem što mala deca ustaju rano za školu, uglavnom se svi slažu da je to njihov prirodan bioritam.
S. Krivokapić





