Izvor: Blic, 09.Jan.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
'Toksidomun' sviraju u SKC-u
'Toksidomun' sviraju u SKC-u
Čuveni američki postpank sastav 'Toksidomun' ponovo dolazi u Beograd. Ovoga puta oni će nastupiti 21. februara u Studentskom kulturnom centru.
Poslednjih godina Srbija je postala nezaobilazna destinacija za ovaj bend koji je svaki put uspeo da oduševi domaću publiku kvalitetnim audio-vizuelnim nastupima. Grupa 'Toksidomun' osnovana je 1977. godine u San Francisku, a inspiraciju su često pronalazili boraveći u Evropi. Do sada su snimili >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mnoštvo singlova, dva živa i 13 studijskih albuma, od kojih je poslednji 'Bardo hotel soundtrack' objavljen prošle godine. Učestvovali su i u stvaranju filma 'Dowtown 81' koji govori o njujorškoj umetničkoj sceni početkom osamdesetih godina, kada su i sami bili njen deo. Tokom karijere konstantno su se žanrovski nadograđivali kroz saradnju sa različitim muzičarima, uvek stvarajući nešto novo. Karte za ovaj koncert naći će se u prodaji za desetak dana.
N. Dž.






