Izvor: Blic, 25.Mar.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tito i ja smo dosta slični
Tito i ja smo dosta slični
Velibor Džarovski, najpoznatiji estradni menadžer od Vardara do Triglava, izveo je preksinoć u pozorištu 'Slavija' neobičnu monodramu: pričao je otvoreno o prevarama, zbog kojih je često odvođen i u karantin, ali onaj sa rešetkama!
'Nije mi bilo baš toliko loše u zatvoru u Splitu. Doris Dragović mi je redovno donosila pakete, a Mišo Kovač cigarete. Tamo sam ležao zbog 17 nameštenih utakmica, ali, priznaću vam, namestio sam >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 18!', pričao je Džaro, a njegovi prijatelji i saradnici Moka Slavnić, Dragoljub Bekvalac, Željko Samardžić... iz publike su dobacivali: 'Džaro, pričaj kako si prevario onoga...'
Talenat za prevare otkrio još u detinjstvu. Prvo je vežbao na majci, pa komšijama, zatim na nastavnicima... A onda je prešao na sport: fudbal, košarku, šah... Jednom je, nakon njegove intervencije, rukometna utakmica završena rezultatom 0:0!
Devedesete godine, početkom političkog pluralizma, zaključio je Džarovski da on i Tito imaju mnogo zajedničkog - obojica su bili u zatvoru; zatim je uzeo je u obzir i to što ga je jednom, dok je bio na robiji, pomilovao lično Hamdija Pozderac, tadašnji predsednik predsedništva SFRJ. Sa tako impozantnim političkim kvalifikacijama shvatio je da treba da bude predsednik Makedonije!
'Kandidovao sam se ‘90. godine za predsednika. Moj ekonomski program je bio odličan: Makedonija treba da ima samo javne kuće i kazina. Nažalost, pobedio me je Kiro Gligorov', tužno je ispričao Džarovski. S. S.















