Tango kvartet Libercuatro u Mikseru

Izvor: Mondo, 04.Feb.2015, 16:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tango kvartet Libercuatro u Mikseru

Tango kvartet Libercuatro održaće koncert u okviru Drugog Mikser tango festivala, u nedelju 8. februara sa početkom u 21 sat, u prostoru Mikser House, Karađorđeva 46.

Foto: Promo

"Libercuatro" nastupa u sastavu: Ksenija Ristić (klavir, autor aranžmana), Teuta Asllani (sopran i flauta), Uros Gavrilović (violina) i Miloš Lončar (harmonika).

Četvoro akademskih muzičara prisutnih na muzičkoj sceni Srbije duže od decenije, udružili su se u želji >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da širi auditorijum zainteresuju za tango muziku i ovu specifičnu kulturu, izvodeći muziku koja je koloritna fuzija tradicionalnog tanga, džeza, neobaroka i teatra, a posebna pažnja posvećena je kompozicijama Astora Piazzolle i njegovom revolucionarnom muzičkom stilu 'tango nuevo'.

Tango kvartet "Libercuatro" je tokom 2013. i 2014. održao zapažene koncerte u velikoj dvorani Zadužbine Ilije M. Kolarca, Kulturnom centru Beograda, Narodnoj biblioteci Srbije, Umetničkom paviljonu Cvijeta Zuzorić, a nastupali su i na festivalima u Srbiji, Bosni i Sloveniji: NIŠVILLE Jazz festival, Internacionalni festival ETNIKA Maribor, Zelenkovac Jazz festival, Internacionalni festival Ub, Kalemegdanski sutoni, kao i na Prvom Mikser Tango festivalu 2014. godine.

Na koncertu u okviru Drugog Mikser Tango festivala "Libercuatro" će izvesti kompozicije Pjacole, Viljolda i Goldentala.

Pored kvarteta "Libercuatro", u okviru Drugog Mikser Tango festivala iste večeri nastupiće još Sonja Dašaduo (Sonja Kalajić, Daša Ilić) i Trio Amorosso (Svetlana Tirmenštajn, Valentina Tirmenštajn i Bojan Tirmenštajn), a cena ulaznice za veče tango muzike i kulture u Mikser House-u iznosi 400 dinara.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.