Srbin ismejao Klintona!

Izvor: Vesti-online.com, 15.Mar.2016, 20:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbin ismejao Klintona!

Miroslav Majk Milošević je Srbin koji je devedesetih godina emigrirao u Afriku. Danas je direktor Montekazina u Johanezburgu, kompleksa koji godišnje privuče milione turista, ali i poznatih faca među kojima je bio i Bil Klinton.

Johanezburški Montekazino, smešten na oko 30 hektara, napravljen je po uzoru na toskanski Montekazino i kao simbol Južne Afrike godišnje privuče milione turista iz celog sveta.

Miroslav je stigao 90-ih godina bez znanja engleskog jezika. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Svojim radom i trudom popeo se do pozicije direktora. Imao je prilike da se susretne sa brojnim svetskim ličnostima, među kojima je i Nelson Mandela, prvi crni predsednik Južne Afrike.

Međutim, najinteresantniji je bio njegov susret sa Bilom Klintonom, bivšim predsednikom SAD-a. Kada je Klinton došao u goste, Majk je na sebi nosio značku sa likom Slobodana Miloševića, pa kada ga je Klinton upitao šta gospodin Milošević radi tu, on mu je odgovorio - čeka gospodina Klintona! - navode domaći tabloidi.

Inače, u Africi živi veliki broj Srba. Najviše ih je u Bocvani, gde postoji vrlo uticajna zajednica Srba - toliko uticajna da je ova država devedesetih bila jedina zemlja u svetu koja SR Jugoslaviji nije uvela sankcije. U ovu daleku zemlju većina Srba je došla da bi radila u rudnicima, ali su vremenom taj posao zamenili onim na groblju, navode srpski tabloidi.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.