Izvor: Vesti-online.com, 15.Mar.2016, 20:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbin ismejao Klintona!
Miroslav Majk Milošević je Srbin koji je devedesetih godina emigrirao u Afriku. Danas je direktor Montekazina u Johanezburgu, kompleksa koji godišnje privuče milione turista, ali i poznatih faca među kojima je bio i Bil Klinton.
Johanezburški Montekazino, smešten na oko 30 hektara, napravljen je po uzoru na toskanski Montekazino i kao simbol Južne Afrike godišnje privuče milione turista iz celog sveta.
Miroslav je stigao 90-ih godina bez znanja engleskog jezika. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Svojim radom i trudom popeo se do pozicije direktora. Imao je prilike da se susretne sa brojnim svetskim ličnostima, među kojima je i Nelson Mandela, prvi crni predsednik Južne Afrike.
Međutim, najinteresantniji je bio njegov susret sa Bilom Klintonom, bivšim predsednikom SAD-a. Kada je Klinton došao u goste, Majk je na sebi nosio značku sa likom Slobodana Miloševića, pa kada ga je Klinton upitao šta gospodin Milošević radi tu, on mu je odgovorio - čeka gospodina Klintona! - navode domaći tabloidi.
Inače, u Africi živi veliki broj Srba. Najviše ih je u Bocvani, gde postoji vrlo uticajna zajednica Srba - toliko uticajna da je ova država devedesetih bila jedina zemlja u svetu koja SR Jugoslaviji nije uvela sankcije. U ovu daleku zemlju većina Srba je došla da bi radila u rudnicima, ali su vremenom taj posao zamenili onim na groblju, navode srpski tabloidi.
Nastavak na Vesti-online.com...




