Remi Radničkog sa Đerom u režiji Adamovića

Izvor: Dzungla.org, 08.Feb.2014, 21:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U trećoj proveri u Antaliji Radnički je odigrao nerešeno protiv trećeplasirane ekipe mađarskog prvenstva Đera – 2:2. Dva puta su Kragujevčani jurili zaostatak od gola i sustizali „minus“, a da su imali više sreće, mogli su i do druge pobede. Podsećanja radi, do sada su u Turskoj izgubili od Laskog, a pobedili Spartak iz Gruzije. Rano primljen gol poremetio je ritam Radničkog. Pogodak je postigao Kamber u 16. minutu, nakon prekida i vrsnog skok šuta glavom. Mogao je Đer >> Pročitaj celu vest na sajtu Dzungla.org << nedugo potom da udvostruči prednost nakon kontre Volfa i poigravanja Dudaša i Ondiviča, ali je sreća bila saveznik „crvenih đavola“. Do isteka prvih 45 minuta Radnički preuzima inicijativu i stvara tri prilike, koje nisu iskoristili Spalević i Adamović. Izjednačenje je stiglo u 62. minutu, Adamović je na asistenciju Bjelanovića matirao golmana mađarskog tima. Taj rezultat se kratko održao, pošto je Đer u 67. minutu, preko Strešnjika, ponovo došao do prednosti. Nije imao sreće Adamović u 79. minutu, njegov udarac glavom je golman Pogačić majstorski odbranio, ali je sve to popravio Miljuš, koji je pravo po ulasku u igru pogodio mrežu Mađara. RADNIČKI – ĐER 2:2 (0:1)STRELCI: Adamović u 62. i Miljuš u 80. minutu za Radnički, a Kamber u 16. i Strešnjik u 67. za Đer. Stadion u Beleku. Gledalaca: 100. Sudija: Pešelj (Poljska). Crveni karton: Martinez (Đer) u 88. minutu. RADNIČKI: Čančarević, Pavlović, Marić, Rosić, Bubonja, Vidović, Krivokapić, Beljić, Čadikovski, Knežević, Spalević. Igrali su još: Trifunović, Miljuš, Popović, Bjelanović, Andrić. ĐER: Pogačić, Volf, Liptak, Kamber, Dudaš, Kalmar, Burgoš, Ondivič, Patkoj, Vuađi, Lang. Igrali su još: Kroneveter, Vergo, Dinjak, Strešnjik, Martinez. OpširnijeVečernje Novosti
Pogledaj vesti o: Kragujevac