Pušački bioskop u Poljskoj

Izvor: Beta, 28.Apr.2011, 13:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pušački bioskop u Poljskoj

VARSSAVA, 28. aprila 2011. (Beta) - Bioskop Kijov u Krakovu otkrio je rupu u zakonu i način da filmove gledaju i okoreli pušači koji ne mogu da izdrže standardnih 90 minuta igranog filma bez bar jedne cigarete.

Od 4. maja svoja vrata otvara prvi pušački bioskop u Poljskoj koja je prošle godine pooštrila propise i proterala pušače iz javnih prostora, čak i iz parkova gde pušači mogu da naidju na decu.

"Nismo zaobilazili zakon protiv pušenja. Sala u kojoj će moći da se puši nije tipična bioskopska sala. Svako mesto koje se tretira kao kafić, restoran, klub a ima više od 120 kvadratnih metara površine može da izdvoji jednu prostoriju za pušače i mi smo to uradili", kazala je za Gazetu viborču zamenica upravnika prvog pušačkog bioskopa Magda Novak Paško.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.