Publiku časte predstavama

Izvor: Nezavisne Novine, 23.Feb.2015, 21:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Publiku časte predstavama

ZENICA - Bosansko narodno pozorište (BNP) Zenica slavi 65 godina postojanja. U sklopu programa obilježavanja značajnog jubileja ova pozorišna kuća publici će darovati dvije premijerne predstave.

"Obilježavamo veliku obljetnicu osnivanja i rada jedinog zeničkog pozorišta, jedinog profesionalnog pozorišta u ovom dijelu BiH i sigurno jedne od najznačajnijih kulturnih institucija", kazao je Hazim Begagić, direktor BNP Zenica.

"Sinovi umiru prvi" hrvatskog dramskog pisca >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << Mate Matišića bit će 700. premijera u dugoj tradiciji BNP Zenica, a publika će je moći vidjeti sutra naveče.

U predstavi, za koju je adaptaciju uradio Hasan Džafić, a režirao Boban Skerlić, nastupa gotovo cijeli ansambl zeničkog pozorišta.

"Predstava govori o postratnoj sudbini onih koji su mladost izgubili noseći oružje u proteklim ratovima na balkanskim prostorima, a sadašnjost gube noseći se s bolnim posljedicama svjesni neispunjenih obećanja i brojnih razočarenja", kaže Džafić.

Posljednjeg dana februara na maloj sceni BNP Zenica, koja nosi ime "Žarko Mijatović", po pokojnom zeničkom glumcu, biće izvedena još jedna premijera nastala u koprodukciji sa Javnom ustanovom za kulturu i obrazovanje Kakanj. Riječ je predstavi "Džepovi puni kamenja", koju su režirali Mirza Mušija i Mirza Bajramović.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.