Pronađena Hitlerova bista

Izvor: Vesti-online.com, 18.Nov.2015, 01:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pronađena Hitlerova bista

Mermerna bista nacističkog vođe Adolfa Hitlera, delo Jozefa Toraka, jednog od "zvaničnih skulptora" Trećeg rajha, pronađena je na gradilištu Nacionalnog muzeja u Gdanjsku, na severu Poljske.

Bistu Adolfa Hitlera veličine oko 50 centimetara, zakopanu u zemlji, zakačio je bager u unutrašnjem dvorištu muzeja, izjavio je za AFP Leh Lopuski, jedan od predstavnika poljskog muzeja, dodavši da se "vidi da je bila namerno sakrivena".

Lopuski je precizirao da je na skulpturi potpis skulptora Jozefa Toraka, kao i 1942. godina. Reč je o važnoj skulpturi o kojoj se ništa nije znalo.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.