Izvor: Blic, 22.Apr.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Potukao bih se zbog žene

Potukao bih se zbog žene

Reč po reč, uz pićence, rakove, školjke i škarpinu, u konobi 'Gušti mora' ćaskam sa Zdravkom Čolićem. Priča mi o dvoipogodišnjoj ćerki Uni kojoj pušta ozbiljnu muziku jer jednostavne melodije ne razvijaju detetu sluh. Pričamo o meraku i sevdahu, boemštini... O Sarajevu, Beogradu, letovanjima u Istri. O Beogradskom maratonu i važnosti fizičke kulture...

Kaže da se svakodnevno rekreira i vodi računa o svojoj kondiciji. A trebaće >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mu, jer od 27. maja Čola kreće na veliku turneju po velikim gradovima bivše Jugoslavije. Koncert u Beogradu planira na jesen. Ne veruje da će to opet biti 'Marakana'. Uželeo se nekih drugih, novih prostora. Kažu da si bio sa najlepšim ženama Beograda.

- Jesam poznavao najlepše žena Beograda, ali nisam bio sa njima. Nikada mi lepota nije bila osnovni kriterijum da bih sa nekim ušao u emotivnu vezu. Nije mi bilo važno da li je ta dama poznata, da li je iz javnog života. Priča se o tvojoj čuvenoj dilemi: 'Ne znam ja da li žene mene vole zbog toga što sam lep i pametan ili zato što sam Zdravko Čolić?'

- Ne sećam se te svoje izjave. Možda sam to nekome u šali, u kafani rekao, pa on upamtio, ne znam... Nikada nisam ulazio u razotkrivanje razloga zbog čega se nekome sviđam. Jedino me zanimalo da li mi se ta osoba dopada ili ne. Ako mi se dopada, onda sam kidisao i navaljivao na nju, to je ljudski i muški... Mada sam stidljiv po prirodi, ali kada ti se neko dopada, onda to i pokažeš. Ja sam iz Sarajeva, odrastao sam u miljeu u kom nije važno biti poznat. Ako si poznat, može ti samo štetiti. Moraš prvo biti raja: pristupačan, spontan, srdačan, da te ljudi vole zbog ljudskih kvaliteta, a ne zato što si popularan.

Nikada nisi čak ni posumnjao?

- Imao sam četiri ozbiljne veze koje su trajale tri godine, sedam godina, četiri i dvanaest. Razumeš? Tu nije bilo nikakve sumnje jer ja sam gradio te veze. Sumnje bi možda bilo u nekoj vezi od danas od sutra, vezi iz strasti. A kada je reč o strasti, čovek ne ulazi u takve sitnice. Da li je tačna priča da te privlače punačkije žene?

- Ima tu preterivanja. Jeste, volim malo korpulentnije žene, ali nije to baš toliko isključivo. Ta priča prati Bosance, pa i mene jer sam deo tog miljea. To je karakteristično za orijentalnu estetiku i poimanje lepe žene. To nasleđe od Turaka postoji i u Bosni i u Srbiji, Makedoniji... Evo proveri kod svojih prijatelja. Niko neće poreći da voli devojke sa izraženim ženskim atributima. Za mene su pričali i da volim dlakave žene, brkate... (smeh) Otišli su u potpunu krajnost. U životu nisam imao nijednu debelu devojku. Šta ti kažu ljudi kada te vide na ulici?

- Imam lep odnos prema ljudima. Ponašam se kao da se svi već dugo znamo. Srdačan sam, volim ljude i vidljiv je taj moj altruistički stav. Srećan sam kada mi se obrate. Što sam stariji, sve mi je to draže. S godinama čovek na sve gleda lepše nego kad je mlad i hirovit. Imam neiscrpnu energiju i neizmernu ljubav prema ljudima. I mislim da je to Zdravko Čolić. A to se na koncertima i vidi. Ima li ljudi koji te ne vole?

- Ne mogu da verujem da mene neko ne voli, jer znam da sam pozitivan i plemenit. Ali kada bi došao u moje okruženje, na metar-dva od mene, on bi me zavoleo. Jer, ja bih mu dao pozitivnu energiju, dobru vibraciju... Osećaš li potrebu da se svidiš svakome?

- Nisam egocentričan tip da bih na taj način razmišljao, ali osećam potrebu da ljudi pozitivno misle o meni. Zato sam se ranije sekirao kad nešto loše izađe u novinama, neka neistina ili trač... Ali, vremenom sam oguglao na to. Koji trač te je najviše pogodio?

- Jedina priča koja je mene pogađala jeste homoseksualna priča od pre 20-30 godina. A ja sam isključivi ženaskaroš! Baš erotski ženskaroš! Ali, o svakom ko je uspešan pričaju nešto loše, svakom nešto prikače, a kad ne možeš ništa drugo da mu nađeš - proglasiš ga homoseksualcem. Bilo je slučajeva da ti isti ljudi koji su širili glasine o meni gledaju u zemlju kad uđem u kafanu. Kad si mlad, pališ se na te neke folove i priče, ali s godinama sve prođe. Zamisli da u karijeri dužoj od 30 godina nema nikakvih priča o tebi. Pa da radiš u preduzeću 'Bukva', imao bi milion problema i tračeva u životu, a kamoli da si istureni napadač u estradi. Ljudi iz javnog života moraju voditi računa o ponašanju. Ali to ne znači da me moraš osuđivati kada napravim neku malu zloću. Kakvu zloću praviš?

- Pa, recimo ako se malo napiješ, pa se potučeš sa nekim (smeh). Sa kim se tučeš?

- Nisam se odavno potukao ni sa kim, to sam radio ranije. Sada preovladava mudrost, a i ljudi sa kojim se družim nisu skloni tome. Ali, potukao bih se možda zbog ljubomore, zbog žene... (smeh). Fizički sam veoma pripremljen, tako da to nije problem. Jednom si izjavio da bi ženi oprostio prevaru, a sada kažeš da bi se potukao zbog žene. Znači njoj bi oprostio, ali njemu ne bi!

- Ne. Govorim o vređanju i o situacijama u kojima treba zaštititi svoju ženu. To je deo našeg biološkog bića. Zaštitio bih i bilo koju ženu. I tebe u slučaju da dođe neki dripac i provocira te. Simonida Stanković

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.